acasa.despre club.competitii.rezultate.album foto.sponsori.noutati.contact.
Rezultate
C.S.H.F. MARATON ‘93 LUGOJ

Rezultatele sportivilor Clubului Maraton’93 Lugoj pentru anul 2011

 

In anul 2011 cu sprijinul Primariei Municipiului Lugoj, Consiliului Judeţean Timiş, Directiei de Sport Timis, Comitetului Paralimpic Roman precum şi a sponsorilor, sportivii clubului Maraton’93 Lugoj au reuşit să participe la 20 competiţii sportive, dintre care: 8 turnee internationale cu puncte pentru calificare la Paralimpiada, 10 nivel national şi 2 nivel judetean:

 

· HUNGARIAN OPEN, 19-24.03.2011, 1 sportiv

· LIGNANO MASTER OPEN, 22.03–27.03.2011, 1 sportiv

· AL WATANI CHAMPIONSHIPS, 10-13.04.2011 , 1 sportiv

· CUPA FIT FEEL, 29.04–01.05.2011, 7 sportivi

· SLOVENIA INTERNATIONAL OPEN, 03-08.05.2011, 1 sportiv

· JOCURILE NATIONALE, 12-13 MAI, 9 sportivi

· CAMPIONATUL NATIONAL DE ATLETISM, 14.05.2011, 9 sportivi

· CUPA TOTI DIFERITI, TOTI EGALI, 21-22.05.2011, 10 sportivi

· CAMPIONATUL NATIONAL LA TENIS DE MASA, 30-31.05.2011, 10 sportivi

· ROMANIAN INTERNATIONAL OPEN, 01 - 05.06.2011, 5 sportivi

· CUPA TRANSP-TUR, 01-03.07.2011, 7 sportivi

· CUPA VALI DORCA EDITIA DE VARA, 18.07.2011, 2 sportivi

· COPA COSTA RICA, 4-6.08. 2011, 1 sportiv

· CUPA ANA LUGOJANA, 04-06.08.2011, 18 sportivi

· MARATON FOTOLIU RULANT, 07.08.2011, 3 sportivi

· CAMPIONATUL MONDIAL DE CAIAC CANOE, 21-26.08.2011, Szeged, 1 sportiv

· TROFEUL LITORAL, 22-24.09.2011, 4 sportivi

· CUPA ICAR, 22-26.09.2011, 4 sportivi

· CROSUL LOTERIEI ROMANE, 02.10.2011, 6 sportivi

· CAMPIONATUL EUROPEAN LA TENIS DE MASA, 19-30.10.2011, 3 sportivi

 

 

AL WATANI CHAMPIONSHIPS, 10-13 aprilie 2011, JORDANIA

– Gabriela Nicola, 2 medalii de bronz, la tenis da masa individual si tenis de masa echipe

 

 

CUPA NATIONALA LA TENIS DE MASA FIT FEEL, 29 aprilie – 01 mai 2011, ODORHEIU SECUIESC

- Gama Emil  – locul II la individual şi locul II la dublu

- Stoica Vasile – locul IV la individual şi locul IV la dublu

- Doanǎ Victor –  locul II la individual şi locul II la dublu

- Stǎnescu Maria – locul II la individual şi locul II la dublu

- Lulea Mihaela – locul III la dublu

- Brehariu Gheorghe –  locul II la individual şi locul II la dublu

 

 

CUPA TOŢI DIFERIŢI, TOŢI EGALI, 06-07 mai 2011, LUGOJ

Tenis de masǎ:

- grupa I feminin: locul II VǍRGATU DORINA, locul III – PUŞCAŞ IRINA-DORINA

- grupa II feminin: locul II- LULEA MIHAELA

- grupa II masculin.: locul II – DOANǍ VICTOR

- grupa III masculin.: locul II – GAMA EMIL, locul III – RUMELA NICOLAE

Daarts :

Feminin: locul III - PUŞCAŞ IRINA-DORINA

Masculin: locul II-RUMELA NICOLAE

Baschet: locul I – echipa combinatǎ MARATON’93 - CRRN – BREDI - (Gama Emil, Lupaşcu Leonard, Pitaru Cristian, Toth Ludovic, Bululoi Paul, Ianculescu Victor, Doana Victor)

Aruncarea cu suliţa:

Feminin : locul I -LULEA MIHAELA, locul III PUŞCAŞ IRINA-DORINA

Masculin : locul I – RUMELA NICOLAE, locul II -  STOICA VASILE

Aruncarea cu greutatea:

Feminin : locul III -LULEA MIHAELA

Masculin : locul I – RUMELA NICOLAE, locul II -  STOICA VASILE

 

 

CAMPIONATUL NAŢIONAL DE ATLETISM

- Vargatu Dorina – 2 medalii aur la 100m si 800m carucioare, 1 medalie de argint la aruncarea cu sulita

- Stoica Vasile - 2 medalii de aur (100m, 1500 m), 1 medalie de bronz (aruncarea cu suliţa)

- Gama Emil – 1 medalie de argint la aruncarea cu sulita

- Doana Victor - 2 medalii de aur  la aruncarea cu suliţa si aruncarea cu greutatea

- Nicola Gabriela  – 4 medalii de aur la 100m deplasabil, aruncarea cu suliţa, aruncarea cu greutatea, sǎritura în lungime

- Lulea Mihaela  – 1 medalie bronz la aruncarea cu suliţa

- Micu Tudor  – 2 medalii de aur la  aruncarea cu suliţa, 100 m, 2 medalii de argint la sǎritura în lungime si aruncarea cu greutatea

- Stǎnescu Marioara – 1 medalie de argint la aruncarea cu suliţa.

 

 

CAMPIONATUL NAŢIONAL LA TENIS DE MASA, 30-31 mai 2011, CLUJ - NAPOCA

- Nicola Gabriela 1 medalie de aur la tenis de masa echipe si 1 medalie de argint la tenis de masa individual

- Vargatu Dorina 2 medalii de aur la tenis de masa individual si tenis de masa echipe

- Doana Victor   2 medalii de aur la tenis de masa individual si tenis de masa echipe

- Lulea Mihaela  1 medalie de aur la tenis de masa individual

- Gama Emil 2 medalii de argint la tenis de masa individual si tenis de masa echipe

- Stoica Vasile 1 medalie de argint la tenis de masa echipe si 1 medalie de bronz la tenis de masa individual 

- Dumitru Gabriel 2 medalii de bronz la tenis de masa individual si tenis de masa echipe

- Micu Tudor 1 medalie de bronz, la tenis de masa echipe

- Stanescu Marioara 1 medalie de argint la tenis de masa echipe si 1 medalie de de bronz la tenis de masa individual

- Brehariu Gheorghe  2 medalii de aur, la tenis de masa individual si tenis de masa echipe.

 

 

ROMANIAN INTERNATIONAL OPEN, 01-05 iunie 2011, CLUJ-NAPOCA

- Gabriela Nicola  - 1 medalie de bronz la individual si 1 medalie de argint la echipe

- Stanescu Marioara  - 1 medalie de argint la echipe.

 

 

CUPA TRANSP–TUR ediţia a 3-a , 01-03 iulie 2011, ODORHEIU SECUIESC

- Vǎrgatu Dorina (clasa 4) –locul I la tenis de masǎ individual, locul I la tenis de masǎ echipe (partener Samuel Cecilia-Odorheiu Secuiesc) şi locul I la darts;

- Gama Emil (clasa4) – locul I la tenis de masǎ echipe (partener Sebestyen Andraş-Szekszard), locul II la tenis de masǎ individual;

- Doanǎ Victor (clasa7) - locul I la tenis de masǎ individual şi locul I la tenis de masǎ echipe (partener Brehariu Gheorghe);

- Lulea Mihaela (clasa9) - locul II la tenis de masǎ echipe (partener Farkas Laszlone-Enyig), locul III la tenis de masǎ individual şi locul I la darts;

- Brehariu Gheorghe (clasa9) – locul I la tenis de masǎ individual şi locul I la tenis de masǎ echipe (partener Doanǎ Victor).

 

 

COPA COSTA RICA , 04-06 august 2011, COSTA RICA

– Gabriela Nicola  2 medalii de argint la tenis de masa  individual si tenis de masa echipe.

 

 

CUPA ANA LUGOJANA editia a 16-a, 06 – 08 august 2011, LUGOJ

-  Pǎraian Doina (clasa 3) – 2 medalii de aur la suliţǎ şi greutate, 1 medalie de argint la tenis de masǎ echipe şi 2 medalii de bronz la tenis de masǎ individual şi darts;

- Vǎrgatu Dorina (clasa 4) - 4 medalii de aur la tenis de masǎ echipe, tenis de masǎ individual, 100m, maraton 1 medalie de argint la suliţǎ şi 1 medalie de argint la greutate;

- Gama Emil (clasa 4) - 3 medalii de aur la tenis de masǎ individual, tenis de masǎ echipe, suliţǎ, 2 medalii de argint la greutate şi maraton, 1 medalie de bronz la 100 m;

- Stoica Vasile (clasa 4) – 2 medalii de aur la 100m cǎrucioare şi maraton, 2 medalii de bronz la suliţǎ şi greutate;

- Benkoczi Susana (clasa 5) – 1 medalie de aur la darts, 1 medalie de bronz la darts;

- Pica Petronela (clasa 5) – 3 medalii de argint la tenis de masǎ echipe, suliţǎ şi darts, 3 medalii de bronz la 100m, greutate şi maraton;

- Rumela Nicolae (clasa 5) – 3 medalii de argint  la tenis de masǎ individual, tenis de masǎ echipe şi greutate;

- Grǎbuescu Marioara  (clasa 6) – 1 medalii de aur la darts, 1 medalie de argint la greutate, 2 medalii de bronz la tenis de masǎ individual şi suliţǎ;

- Doanǎ Victor (clasa 7) – 3 medalii de aur la tenis de masǎ individual, tenis de masǎ echipe şi suliţǎ, 1 medalie de argint la greutate;

- Ilea Liviu (clasa 7) –1 medalie de argint  la greutate şi 2 medalii de bronz la tenis de masǎ echipe şi suliţǎ;

- Dumitru Gabriel (clasa 7) - 1 medalie de bronz la tenis de masǎ echipe;

- Filipov Iasmin-Mǎdǎlin (clasa 7) – 2 medalii de bronz la suliţǎ şi greutate;

- Stǎnescu Mǎrioara (clasa 8) – 4 medalii de aur la tenis de masǎ individual, tenis de masǎ echipe, suliţǎ, greutate, 1 medalie de argint la 100m;

- Puşcaş Irina-Dorina (clasa 8) – 1 medalie de aur la 100m, 2 medalii de argint la suliţǎ şi darts, 3 medalii de bronz la tenis de masǎ individual, tenis de masǎ echipe şi greutate;

- Brehariu Gheorghe (clasa 9) – 2 medalii de aur la tenis de masǎ individual şi tenis de masǎ echipe;

- Lulea Mihaela (clasa 9) – 1 medalie de bronz la tenis de masǎ echipe;

- Micu Tudor (clasa 10) – 2 medalii de aur la 100m şi greutate.

 

 

CAMPIONATUL MONDIAL DE KAIAC CANOE, 21-26.08.2011, SZEGED, UNGARIA

- Lulea Mihaela locul IV

 

 

CUPA ICAR,  22 – 26 septembrie 2011, SATU MARE

- Vargatu Dorina (carucioare clasa 4): 4 medalii de aur la tenis de masa individual, tenis de masa dublu, sulita, greutate si 1 medalie de bronz la 100m;

- Dirlea Ion (carucioare clasa 4 ): – 1 medalie de aur la tenis de masa individual, 1 medalie de argint la tenis de masa dublu, 1 medalie de bronz la sulita;

- Stoica Vasile (carucioare clasa 5) – 2 medalii de aur la 100m si greutate, 2 medalii de bronz la sulita si tenis de masa individual;

- Grabuescu Marioara (deplasabil clasa 6) – 1 medalie de argint la sulita si 1 medalie de bronz la tenis de masa individual;

- Ilea Liviu (deplasabil clasa 7) – 1 medalie de aur la darts, 1 medalie de argint la greutate si 1 medalie bronz la table;

- Stanescu Marioara (deplasabil clasa 8) – 3 medalii de aur la tenis de masa individual, tenis de masa dublu si greutate, 1 medalie de argint la darts.

- Doana Victor (deplasabil clasa 6-10) – 2 medalii de aur la sulita si greutate, 2 medalii de bronz la tenis de masa individual si tenis de masa dublu;

 

 

TROFEUL LITORAL, 23 – 25 septembrie, CONSTANTA

- Paraian Doina (clasa 3 carucioare) – 1 medalie de aur la tenis de masa individual, 1 medalie de argint la tenis de masa echipe, 2 medalii de bronz la sulita si greutate;

- Dijmarescu Camelia (clasa 4 carucioare) – 3 medalii de aur la 100m, 400m, 800m, 2 medalii de argint la tenis de masa individual si tenis de masa echipe;

- Lulea Mihaela (clasa 9) – 3 medalii de aur la greutate, sulita, 100m, locul II la 400m, locul III la tenis de masa;

- Micu Tudor (clasa 10) – 3 medalii de aur la 100m, sulita si greutate.

 

 

CROSUL LOTERIEI ROMANE, 2 octombrie 2011

Timisoara

Categoria Locomotor Masculin, Vasile Stoica – locul II, Emil Gama – locul IV, Gabriel Dumitru – locul VI, Victor Doana –locul VII

Categoria Locomotor Feminin, Dorina Vargatu – locul I, Mihaela Lulea -   locul II, Mirela Pruna -     locul III

 

Bucuresti

 Categoria Locomotor Feminin, Camelia Dijmarescu – locul 1

 

 

MARATONUL BUCURESTI

- Dijmarescu Camelia, locul 1, crosul popular

- Lulea Mihaela, locul 1, semimaraton

 

CUPA DE IARNǍ VALENTIN DORCA ediţia a 3-a, 24 decembrie 2011, LUGOJ

– Vargatu Dorina, categoria feminin, locul II